Kurucumuzun 19 Mayıs mesajı

Okul kurucumuz Ömer ŞAHAN’ın  19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı.

19 Mayıs 1919, tarihe altın harflerle yazılan şanlı mücadelenin başlangıcı, kaderimiz ve karakterimiz olan bağımsızlığın ilk adımıdır. Aziz vatanın prangalardan kurtuluşu, asil bir milletin uyanışıdır. Asırlarca dünyaya yön vermiş bir medeniyetin yeniden şahlanışıdır.

Bugün özgürlüğünden asla taviz vermeyenlerin, özgürlük yolunda koştuğu, yaşlısıyla genciyle bütün bir milletin aynı noktada buluştuğu gündür.

Bugün, geçmişten geleceğe köprüdür. En önemlisi de, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bugünü armağan ettiği gençlerimize güveninin sembolüdür. Bugünü anlamlı kılan da gençlerimizin geçmişini iyi öğrenmesi, ecdadının mirasına sahip çıkması olacaktır.

Gençliğimiz, tarihini tanıdığı, anladığı oranda geleceğe güvenle yürüyecek, ancak o zaman çağdaş geleceğin inşasını gerçekleştirme imkânını bulacaktır. Ülkemizin geleceği, her alanda iyi yetişmiş, başarıyı yakalama azmindeki gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. 

Eğitim camiası olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Tüm imkânlarımızla bağımsızlığın idrakinde ve çağın ihtiyacını kuşanmış bir gençliğin yetişmesine öncülük etmekteyiz. Nasıl ki, 100 yıl önce birlik ve beraberliğimizi koruyarak 19 Mayıs ruhuyla ülkemizi yaşattıysak, bugün de yüce milletimizin damarlarında dolaşan aynı inançla ayaktayız.

Bu nedenle Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ülkü edindiğimiz: “Sizler, yeni Türkiye’nin genç evlâtları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” sözlerini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularımla kutluyor; kendini milletine adayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.