Süper nesil yetiştirecek kolej Maltepe’de

Büyüyen ve gelişen, her geçen gün değişen Anadolu Yakası; fiziki koşullarıyla yeni, tecrübeleriyle de çeyrek asırlık birikimi daha kazandı. Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözünden esinlenen öğretmenler, bilgilerinin altın çağlarında “zaman çimlenme, yeşerme zamanı” diyerek, ‘süper nesil’ yetiştirmek için düğmeye bastı.

Maltepe’de kurulan Eser Koleji’nin fiziki özellikleri bir yana, yönetim kadrosunun nitelikleri de dikkat çekiyor. Öğretmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra yine öğretmenlik üzerine 4 yıl üniversite okuyan, 2 yıl da yüksek lisans yapmasının ardından Kadıköy ve Ataşehir’de önce Seviye Dergisi Dershaneleri’ni, Kuzey Koleji’ni kurarak 20 yılı aşkın süredir binlerce öğrenci yetiştiren Ömer Şahan, Eser Koleji’ni eğitimde ustalık döneminin eseri olarak nitelendiriyor. Anaokulu, ilkokul ve ortaokuldan oluşan Eser Koleji, 3.500 metrekare kapalı alan ve 1.500 metrekare açık bahçesi ile bölgesinde önemli bir ihtiyacı giderecek.

“BURADA HİÇBİR BALIK UÇMAYA, HİÇBİR KUŞ YÜZMEYE ZORLANMAZ”

Beykoz’dan Kadıköy’e, Kartal’dan Tuzla’ya kadar Anadolu Yakası genelinden ulaşım imkânları ile birleştirilen Eser Koleji hakkında açıklamada bulunan Ömer Şahan, şunları ifade etti: “Her öğrencimizin başarılı olabileceği, ayrı özellikleri var. Eğitim ile iç içe 25 yılımıza baktığımızda mutlu ve başarılı olanların tamamen hayallerini gerçekleştirenler olduğunu gördük. Bu da, öğrencileri doğru zamanda doğru yönlendirmek ile mümkün. Balığı uçmaya, kuşları yüzmeye zorlayamayız. Eğitim ve öğretmenlik benim için meslekten çok öte, yaşam tarzı oldu. Bu yüzden süper nesil için çok heyecanlıyım. Kızım Zeynep Ezgi, okulumuzun ilk öğrencisi… Eğiliminin hangi mesleki alanda olacağını, denizde kum tanesini bulana kadar verdiğimiz emek gibi arayacağım. Tüm öğrenciler de biz öğretmenler için çocuğumuzdan farksızlar ki, onları da aynı kaygı ve heyecanla keşfedeceğiz.

 

 

OLAĞAN DEĞERLERE YENİ KAZANIMLAR…

Eser Koleji’nde, günümüzde birçok eğitim kurumunda bulunan özelliklerin ilerisine gitmek istedik. Bu nedenle robotik sınıflar, özel fen bilimleri laboratuvarı, akıllı sınıflar, hayal bahçesi, yaşayarak öğrenme ortamları ve buz pateni gibi özellikler kazandırılan kurumumuzda öğrenciler için okula gitmek, daha da keyif ve mutluluğa dönüşecek. VİP okul konsepti öğretmen ve öğrenciler arasında daha sıcak, iletken ve başarılı bir eğitim koşulunu sağlıyor. Bu nedenle ana sınıfından 8. sınıf sonuna kadar öğrencilerimiz, 23 derslikli kurumumuzda basamak basamak yükselebilecek. Mezun olan her öğrencimiz kesinlikle bir yabancı dili ana dili gibi konuşabilecek. İngilizce’nin yanı sıra Almanca ve İspanyolca’yı da seçmeli ders olarak kavrayabilecek öğrencilerimiz, aynı zamanda mutlaka bir enstrüman çalarak, spor alanında ya da yeteneği ortaya çıkarılarak yeni dönemi karşılayacak. Her öğrencimiz özgüvenini kazanmış, dik durabilen, kendinden emin ve dünyanın neresinde olursa olsun hayatını idame edebilen noktaya gelmeli.

 

 

EĞİTİMİ EĞİTİMCİLERE BIRAKMALIYIZ…

Eğitim, bir ülkeyi inşa etmekle birlikte ayakta tutabilmek demektir. Bu nedenle eğitim kurumlarını da eğitimcilerin yönetmesinin büyük önem taşıdığını düşünüyorum. 14 yaşımda evimden, annemden ve babamdan ayrıldığımda tek idealim öğretmen olmaktı. Ankara Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi’nden bugüne hayatım hep öğretmenlik mesleğim üzerine kuruldu. Yönetim Kurulumuzu Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği, Marmara Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümü mezunu öğretmenlerimizden oluşturduk. Eser Koleji, gençlere birikimlerimizi aktardığımız tüm kazanımlarımızın ortak eseri haline dönüşmeye başladı. Herkes kendi işini yapmalı, öğretmen de bu nedenle kendi okulunu yönetmeli, inşaatçı binasını, farklı meslek grubundakiler de kendi işlerine odaklanmalı. Öğretmen okuluna eğitim ve öğretim, gelecek kaygısıyla yön vermeli. VELİLERİN SEÇİMİ ÇOCUKLARININ GELECEĞİNİ BELİRLİYOR… Okul seçiminde velilerin kararları, bir anlamda çocukların hayatı demek… Bu noktada velilerin ince eleyip sık dokuması, en önemlisi de okulun eğitimci kadrolarını, tecrübelerini araştırması, tanıması gerekiyor.

 

 

SÜPER NESİL YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ!

Türkiye’nin muhasır medeniyetler seviyesine ulaşması için bir saniye bile kaybetmeden her anını değerlendirmeliyiz. Şu anda ülkemizde yaklaşık 800 bin öğretmen görev yapıyor. Mesleki hayatı boyunca her öğretmen en azından sadece bir süper öğrenci yetiştirse, Türkiye’nin 800 bin süper insanı olur. Bu da bir ülkenin kurtulması ve refaha ermesi için çok ciddi bir rakamdır. Eğitimde ayağa kalkmamız gerekiyor. BURSLULUK SINAVI İLE KAYITLARIMIZI BAŞLATIYORUZ… 7-8 Ocak tarihinde, 2017-2018 kayıt dönemi için bursluluk sınavımızı gerçekleştireceğiz. Böylece öğrencilerimiz için yeni imkânların da kapıları aralanacak. Okul servis imkânlarımız ile birlikte ana artere ve metroya yakınlığı itibariyle tüm çalışmalarımızı, Anadolu Yakası geneli için gerçekleştirebiliyoruz.”

 

ESER KOLEJİ
Fevzi Çakmak Cad. Lefke Sok. No: 14/1 Maltepe – İST.
E-5 üzeri Gülsuyu Köprüsü (TSKM yanı)
www.eserkoleji.com

KAYNAK : Kadıköy Life, Anadolu Yakasi, Haber İstanbul